Everest EV-SSD240 SSD(Solid State Disk) İncelemesi

Everest EV-SSD240 SSD(Solid State Disk) İncelemesi

Gelişen teknolojiyle beraber bilgisayar kullanıcıları da gün geçtikçe daha hızlı bilgisayarlara sahip olmak istiyorlar. Halen günümüzde de kullanılmaya devam eden HDD (Hard Disk Drive)‘ler ile de bu hız talebi artık karşılanmamaya başladığı için yeni teknoloji olan SSD (Solid State Drive) kullanılmaya başlandı. EVEREST EV-SSD240 hız tutkunlarının çok seveceği bir SSD gibi gözüküyor.

 

SSD İLE HDD FARKI

Geleneksel hard diskler (HDD) mekanik yapıya sahiptirler; SSD’ler ise hareketli parçalara sahip değildir. SSD’ler USB bellek mantığıyla çalışır. Ancak SSD ve HDD aynı işlevi görürler. Ancak SSD daha hızlıdır.

Everest EV-SSD240 SSD

YÜKSEK PERFORMANS

EVEREST EV-SSD240‘nin en önemli avantajı rakiplerine göre daha hızlı bir disk olması. 550MB/s okuma hızı rakiplerine göre oldukça yüksek bir değer. Piyasada bulabileceğiniz diğer SSD’ler ile karşılaştırdığınızda bu değerin çok yüksek bir değer olduğunu görebilirsiniz. Zaten bilgisayarınıza takacağınız diskin de hızlı olmasını istersiniz. Dolayısıyla EV-SSD240 ihtiyacınızı tam anlamıyla görecektir. Bunun yanı sıra 450MB/s yazma hızı ile de yine bu kulvarda rakiplerine büyük üstünlük kuruyor.

Everest EV-SSD240 SSD

EVEREST EV-SSD240 OYUN PERFORMANSI

EVEREST EV-SSD240 yüksek okuma ve yazma hızı sayesinde oyunlarda da farkını hissettiriyor. Oyun oynarken bilgisayardaki en önemli parçalardan birisi de hiç şüphesiz bilgisayarın depolama birimidir. EVEREST EV-SSD240 bu konuda oyun tutkunlarına yüksek performans sunuyor. Oyun oynarken herhangi bir kasma ile karşılaşmak istemiyorsanız EVEREST EV-SSD240 sizin işinizi büyük ölçüde görecektir.

 

BİLGİSARINIZIN HIZLANDIRIN

Elbette ki daha iyi bir işlemci, daha yüksek kapasiteye sahip RAM olsa daha da güzel olur. Hatta eliniz değmişken bir de ekran kartını değiştirseniz tadından yenmez. Ancak direkt olarak en kısa yoldan ve gözle görülür bir hız artışı istiyorsanız bilgisayarınızın diskini SSD ile değiştirmek ilk işiniz olmalı. EVEREST EV-SSD240 uygun fiyatı ve uzun kullanım ömrü sayesinde size bilgisayarınızda performans artışı konusunda da çok yardımcı olacaktır.

Everest EV-SSD240 SSD

EVEREST EV-SSD240 SSD TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk: Siyah
Kapasite: 240 GB
Uyumluluk: 2.5 SATA SSD
Arabirim: SATA 3: 6Gb/s
Okuma Hızı: 550MB/s
Yazma Hızı: 450MB/s
INTEL+2258XT CDM
Ürün Ağırlığı: 35gr ±%10
Ürün Boyutu: 7mm x 69mm x 100mm
Paket Boyutu: 18mm x 105mm x 148mm

 

Share