ewr-301

Evinizde ya da ofisinizde kullandığınız modem fiziki konum gereği size uzak mı ? Ya da ethernet kablosuyla evinize gelen interneti kablosuz hale nasıl getiririm diye mi düşünüyorsunuz ? O halde Everest EWR-301 inceleme yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Everest EWR-301 Kablosuz-N WPS + WISP+WDS 300 Mbps Repeater+Access Point+Bridge Kablosuz Router

Evet cihazın tam olarak adı bu. Kablosuz wifi adaptörinternet tekrarlayıcıbağlantı noktasıçoğaltıcıyönlendirici. Gördüğünüz gibi tüm ağ modları tek bir cihazda toplanmış. Aynı zamanda 300 Mbps‘ye ulaşan bağlantı hızı sayesinde internet sunucunuzdan aldığınız interneti doğrudan herhangi bir eksilme yaşamadan kullanma imkanına sahip oluyorsunuz. Tüm yönleriyle ele aldığımızda tam bir ev tipi ağ ürünü.

everest-ewr-301

EWR-301 Nedir ?

EWR-301 basit anlatımıyla kendisine kablo üzerinden gelen bağlantıyı güvenli ve hızlı bir şekilde hiç kopma olmadan kablosuz olarak yayan bir router cihazıdır. 300 Mbps‘ye kadar yükselen aktarım hızı sayesinde ev ve ofis için kullanıma uygundur. Güncel işletim sistemleri olan WindowsMac ve Linux ile çalışabilir. Aynı zamanda access pointbridgerepeater modları da bulunur.

everest-ewr-301 kurulumu

Yüksek Hızlı Aktarım

Everest EWR-301 Kablosuz-N WPS + WISP+WDS 300 Mbps Repeater+Access Point+Bridge Kablosuz Router 300 Mbps 2.4 Ghz aktarım hızına sahiptir. Aynı zamanda üzerinde bulunan 3 adet LAN portu sayesinde kablolu bağlantıdan vazgeçemeyen kullanıcılar içinde uygundur.

Güvenli Bağlantı

Eski nesil cihazlar kablosuz bağlantı şifreleme yöntemlerinden WPA ve WEP şifreleme methodlarını kullanırdı. Anca Everest EWR-301 64 bit/128 bit, WPA, WPA-PSK, WPA2 ve WPA2-PSK dahil olmak üzere tüm şifreleme sistemlerini kullanır.

modem-kurulumu

Everest EWR-301 Kurulumu Nasıl Yapılır ?

  1. Kablo bağlantılarını doğru şekilde yapın.
  2. İnternet tarayıcımızı açıp 192.168.0.1 yazıp Enter tuşuna basın
  3. Karşımıza kullanıcı adı ve parola kısmı çıkacak bu iki bilgiyi de admin olarak doldurup OK diyoruz.
  4. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra açılan pencereden advanded seçeneğine tıklıyoruz böylece modem arayüzüne giriş sağlamış oluyoruz.
  5. Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra WAN Medium Type butonuna tıklayıp kablolu(wired) ya da kablosuz(wireless) bağlantı ayarlarını açıyoruz.
  6. Wireless WAN‘a tıkladıktan sonra karşımıza çevremizde olan bağlanılabilir kablosuz ağ listesi çıkıyor.
  7. Bağlanmak istediğimiz kablosuz ağı seçip OK tuşuna basıyoruz.
  8. Kurulum gerçekleşecek ve cihaza bağlanabilirsiniz.
kablosuz-modem
Benzer Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.