EVEREST KB-840 Aydınlatmalı USB Klavye İncelemesi

EVEREST KB-840 Aydınlatmalı USB Klavye İncelemesi

Evinizde, ofisinizde standart düzen klavyelerden sıkıldınız mı? Eğer bu soruya cevabınız “evet” ise işte EVEREST KB-840 Aydınlatmalı Klavye.

RENGARENK IŞIKLI KLAVYE

Klavye resimlerden de anlayacağınız üzere rengarenk. Işıkları ise en can alıcı noktası. Işıkları için ekstra pil vs. gerekmeden klavyeyi USB bağlantısı yardımıyla bağlayarak ışıkları açıp kapayabilirsiniz. Eğer ışıkları ben kullanmam derseniz de klavyenin ışıklarını kapatabilirsiniz. Ama bunu yapacağınızı hiç sanmıyorum.

ÖZEL TUŞLAR

Klavyenin tuşları standart tip klavyelere göre farklı bir tasarıma sahip. Tuşların sadece üst yüzeyi siyah. Diğer taraflar ise şeffaf olduğu için burdan da ışığı alabiliyorsunuz. Ve gerçekten güzel gözüküyor. Ayrıca standart klavyelerde ki sorunlardan birisi de bilgisayar başında yemek yerken klavyenin tuşları arasına düşen kırıntılar, susam gibi ufak yiyecekler olur. EVEREST KB-840’ın tuş yapısı buna müsaade etmiyor. Susamların o boşluklardan girmesi imkansız gibi duruyor.

SLİM TUŞLAR

EVEREST KB-840 yapı itibariyle slim tuşlara sahip. Ayrıca klavyenin üst tarafı daha kalın. Bu da yazı yazarken kolaylık sağlıyor. Zaten her klavyede olan ayrı kaldıraçlar bu klavye de mevcut.

Resimlerde Klavye İngilizce tuş dizilimine sahip ancak Türkçe tuş dizilimine sahip modeli de var.

Klavye hakkında son sözlerimize gelecek olursak gayet düzgün kolay ve rahat yazı yazılabilen bir model olmuş.

Share