Everest Rampage CYREX SMX-R11 İncelemesi

Everest Rampage CYREX SMX-R11 İncelemesi

EVEREST RAMPAGE CYREX SMX-R11

Oyun ekipmanları deyince aklımıza ilk gelen markalardan olan Everest Rampage yeni oyuncu faresi ile karşımızda. Everest Rampage CYREX SMX-R11. 

PROFESYONEL OYUNCU FARESİ

Everest Rampage CYREX SMX-R11 estetik görünüşü ve sunduğu yüksek dayanıklılıkla uzun süre kullanılabilecek bir mouse. Bunun yanında makro desteğinin olması, yüksek DPI değeri ve görünüme şıklık katacak renkli ışık aydınlatmasıyla eksiksiz bir mouse. Minimum 3 milyon tıklama ömrü sayesinde de uzun süreli kullanılabilir.

GÖRÜNÜM

Everest Rampage CYREX SMX-R11‘de oyun severlerin ağırlıklı olarak tercih ettikleri kırmızı ve siyah renkler kullanılmış. Mouse üzerindeki ekstra tuşların renkleri ise gri renkte. Bu gri renkli tuşlarda siyah ve kırmızıyla uyum içinde. Kısacası yakışıklı bir mouse. Aynı zamanda DPI ayarına göre değişen LED aydınlatmalar da özellikle karanlık ortamlarda farenin harika bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

TASARIM

Everest Rampage CYREX SMX-R11 gayet konforlu bir tasarıma sahip. Sağ ve sol el için rahatlıkla kullanılabilir bir tasarıma sahip. Her iki ele de rahatlıkla oturuyor. Fareyi elinize aldığınızda ki hissiyat gerçekten çok iyi. Oyun oynarken uzun süreli kullanımlarda elinizi rahatsız etmeyecek bir yapısı var. Ayrıca farenin kablosu yüksek korumalı örgülü kablo.

FONKSİYONEL KULLANIM

Everest Rampage CYREX SMX-R11 üzerinde 6 adet tuş bulunuyor. Özellikle DPI değiştirme tuşu oyunlarda size en uygun DPI seviyesini belirlemenizde yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra farenin sol tarafında bulunan iki adet tuş sayesinde internette ya da bilgisayarınızdaki klasörleriniz arasında gezinti yaparken ileri ve geri fonksiyonlarını rahatlıkla yerine getirebilirsiniz.

MAKRO FONKSİYONU

Everest Rampage CYREX SMX-R11’in tüm tuşlarına farklı fonksiyonlar ekleyebilirsiniz. Bunun için özel bir makro yazılımı mevcut. Bu yazılımda LED ışık, DPI seviyesi, buton görevleri ve diğer bir çok özelliği rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

4000 DPI

Everest Rampage CYREX SMX-R11’in dikkat çeken bir diğer özelliği ise sunduğu yüksek DPI seviyesi. Bu farede kullanabileceğiniz maksimum DPI seviyesi 4000. Tabi ki bu mouse üzerinde bulunan DPI tuşu sayesinde diğer DPI seviyelerine kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca her DPI değiştirdiğinizde mouse üzerinde bulunan LED ışıklarının da renklerinin değiştiğini göreceksiniz. Bu sayede kendinize uygun DPI seviyesini LED ışık yardımıyla kolayca belirleyebilirsiniz. Standart olarak gelen DPI seviyeleri 1000/1750/2500/3500/4000. Ancak tabi ki özel makro yazılımı sayesinde bu seviyeleri değiştirebilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık 140g
Boyut 132x75x35mm
DPI 1000/1500/2000/4000
Kablo Uzunluğu: 1.5m
Tuş basım ömrü: 3 Milyon

Share