Everest Rampage MEEPO KM-401 Oyuncu Seti İncelemesi

Everest Rampage MEEPO KM-401 Oyuncu Seti İncelemesi

Everest Rampage MEEPO KM-401

Klavye, mouse, kulaklık ve mousepad. Oyunseverlerin en çok kullandıkları ekipmanlar bu dört ürün. Bunların her birini ayrı ayrı almaktansa tek bir seferde set halinde almak nasıl olurdu ? Eğer güzel olurdu diyorsanız işte karşınızda Everest Rampage MEEPO KM-401. Bu özel kutunun içinde Klavye, mouse, kulaklık ve mousepad bulunuyor. Hadi inceleyelim.

KLAVYE

Everest Rampage MEEPO KM-401 ‘in klavyesi kırmızı renkli arka plan aydınlatmalı bir tasarıma sahip. 4 farklı LED animasyonu bulunuyor. Klavye USB  ile çalışıyor. Kablo uzunluğu 1.5 metre olarak tasarlanmış ve örgülü bir yapıya sahip. Klavye üzerindeki tuşların basım ömrü olarak 10 milyon tuş ömrü belirtilmiş. MEEPO KM-401 ‘in klavyesinin üzerinde multimedya işlemlerinizi kolayca yapmak için özel tuşlar konumlandırılmış.

 

MOUSE

Everest Rampage MEEPO KM-401 oyuncu setinde çok şık bir mouse bizi karşılıyor. Mouse bağlantı şekli olarak yine USB arayüzünü kullanıyor. Mouse üzerinde 6 adet tuş bulunuyor ve mouse 4 farklı aydınlatmaya sahip. Everest Rampage MEEPO KM-401 ‘in mouse’u kullanıcılara 800 – 2400 DPI sunuyor. Mouse üzerindeki tuş yardımı ile DPI’lar arası kolaylıkla geçiş sağlayabilirsiniz.

 

KULAKLIK

Everest Rampage MEEPO KM-401 oyuncu seti mikrofonlu bir kulaklığa sahip. Oyuncular için mikrofonsuz bir kulaklık düşünülemezdi zaten. Kulaklık dış görünüş olarak RAMPAGE ‘in daha önce piyasaya sürdüğü SN-R9 modeliyle birebir aynı ancak yapılan testlere göre ses kalitesi olarak %40 daha fazla performans ortaya koyduğu ortada. Kısaca SN-R9’un güncellenmiş versiyonu diyebiliriz. Kulaklık bağlantı tipi olarak 3.5 mm stereo jack kullanıyor. Kulaklığın kablo uzunluğu da oldukça uzun. 2 metre uzunluğundaki kablo ile mesafe derdiniz olmayacaktır.

 

MOUSEPAD

Everest Rampage MEEPO KM-401 ‘in mousepadi hakkında da birkaç şey söyleyecek olursak ilk başta söylememiz gereken şey genişliği olacaktır. Neredeyse masanızı kaplayan bir boyuta sahip. Üzerinde tüm mouseların rahatça kullanılabileceği bir materyale sahip ve onlarca farklı mouse ile deneyimlediğime göre hepsi kolayca kayıyor. Mousepad ayrıca kaymayan bir yapıya sahip. Masanın üzerinde gezen bir mousepadi kimse istemez. Everest Rampage MEEPO KM-401 ‘in mousepadi oyuncular için gayet uygun gibi gözüküyor.

Özetlemek gerekirse;

Oyunseverlerin en büyük ihtiyaçları olan klavye, mouse, kulaklık ve mousepadi tek bir paket içinde bulmak pek rastlanacak bir şey değil. Rampage tüm bunları hem kalite hem de fiyat olarak gayet uygun şekilde bir araya getirmiş. Ortalama piyasa fiyatı 250 – 300 TL arasında. Oyuncu setinin içindeki parçaları tek tek almaya kalksanız tek bir parçasına bile en az 200 TL belki daha fazlasını ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Everest Rampage MEEPO KM-401 bu yönüyle tam bir fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Share