Everest Rampage SPECTRUM RGB Fan Temperli Cam Gaming Kasa İncelemesi

Everest Rampage SPECTRUM RGB Fan Temperli Cam Gaming Kasa İncelemesi

EVEREST RAMPAGE SPECTRUM GAMING KASA İNCELEMESİ

Oyunseverlerin yakından takip ettiği Rampage markası bu yazımızda SPECTRUM isimli kasasıyla karşımızda. RAMPAGE SPECTRUM ’un led fanları oldukça dikkat çekiyor. Gelin diğer özelliklerine bakalım.

TEMPERLİ CAM

EVEREST RAMPAGE SPECTRUM’un tasarımından bahsedecek olursak söyleyeceğimiz ilk söz kasanın kapakları olacaktır.  Kapaklar koruyucu temperli camdan yapılmış. Cam olduğu için kasanın içini de görebiliyorsunuz. Üst düzey kasalarda görmeye alıştığımız temperli camlar kasalara şık görüntü sunuyor. RGB fanları da düşünecek olursak özellikle karanlık ortamlarda görsel şölen oluşturabilirsiniz. Ayrıca temperli camlar standart metal ya da plastik kasalara göre daha geç soğuyacağından kasanın iç sıcaklığı kolay kolay ısınmayacaktır.

RGB LED FAN

EVEREST RAMPAGE SPECTRUM’u tercih etmenizi sağlayacak en büyük özelliklerinden birisi de hiç şüphesiz RGB LED fanları olacaktır.  Temperli cam tasarımı ve RGB fanlar ile ışıklandırmanın birleşimi oldukça elit bir görüntü sunuyor. Ön tarafta bulunan 3 adet fan kasanın soğutma sistemine yardımcı olduğu gibi aynı zamanda görsel şöleninde en büyük parçası. EVEREST RAMPAGE SPECTRUM’da toplamda dört adet fan bulunmakta ve bu fanların hepsinin de boyutu 120 mm. Dört adet 120 mm’lik fan ile yüksek bir soğutma performansı sunuyor.  Ayrıca SPECTRUM’a toplamda 5 tane fan takma imkanınız var.

Rampage Spectrum’un karanlıkta nasıl göründüğünü görmeniz için aşağıdaki videoyu izlemenizi ediyorum.

ÖN PANEL

EVEREST RAMPAGE SPECTRUM ‘un ön panelinde 1 adet 3.0, 2 adet USB 2.0 olmak üzere toplamda 3 tane USB girişi mevcut. Bunun yanında kulaklık ve mikrofon girişleri de bulunmakta.

ÜST PANEL

EVEREST RAMPAGE SPECTRUM ‘da soğutma sistemine destek olması amacıyla üst panel tamamen ızgaralı bir şekilde yapılmış. Kasanın hava dolaşımı sağlanmasında bu önemli bir etken olarak gözüküyor.

UZAKTAN KUMANDA

EVEREST RAMPAGE SPECTRUM dediğimiz gibi RGB LED fanlarla birlikte geliyor. Bu RGB fanların rengini istediğimiz şekilde değiştirmek için bir uzaktan kumanda da kutudan çıkıyor. Uzaktan kumanda ile ışıklandırma modları arasında geçiş yapabilir ve ledlerin renklerini değiştirebilirsiniz.

Sonuç olarak Rampage Spectrum oyunseverler için gayet uygun bir kasa olarak gözüküyor. Özellikle fiyatı da göz önüne alındığında fiyat performans açısından oldukça başarılı.

Share