İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Basit Yol

İnternetten Para Kazanmak İçin 7 Basit Yol

İnternetten para kazanmak için birçok yol vardır. İhtiyacınız olan tek şey bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon.

Para kazanmanın en geleneksel yolu elbette bir işe sahip olmaktır. Bir şirket için çalışırsınız veya kendi şirketinizi kurarsınız ve yaptığınız iş size kira, yiyecek, giyecek, kamu hizmetleri ve eğlence gibi şeylerde harcadığınız para kazandırıyor.

Çoğu kişi genellikle şirketlerinin merkezinden çalışır, şirketteki herkesle fikir alışverişi yapmak ve çalışmalarını organize etmek için toplandığı fiziksel bir alan. Ancak birçok insan, internet sayesinde kendi evlerinin rahatlığında para kazanmanın yollarını buldu.

Sizler için internetten para kazanmanın en basit 7 yolunun bir listesini belirli bir sırada bir araya getirdik. İnternetten para kazanmak için aşağıdaki listeyi kontrol edebilirsiniz.

1. İnternet üzerinden Satış Yapma
2. Blog Yazın
3. Evinizi veya Yolculuğunuzu Kiralamak
4. Freelance İşler Yapın
5. Sosyal Medya Yöneticisi Olun
6. Müşteri Hizmetleri Hizmeti Sağlayın
7. Özel Ders Verin

1. İnternet üzerinden Satış Yapma

İhtiyacınız olmayan eski ürününüzü veya indirimli olarak satın aldığınız ürünleri satabilirsiniz. Bu web üzerinden para kazanmanın popüler bir yoludur.

Bugün çoğu insan bu kavramı biliyor: Mutlaka ihtiyacınız olmayan eşyalarınız vardır, eBay, Amazon, n11, gittigidiyor, sahibinden, trendyol, shopier, letgo vb. diğer çevrimiçi satış mağazalarında satış yapabilirsiniz.

2. Blog Yazın

Bir şeye karşı özel bir tutkunuz varsa ve bunun hakkında söyleyecek çok şeyiniz varsa, blog yazarak para kazanabilirsiniz. Buradaki önemli nokta, internetteki diğer birçok hizmette olduğu gibi, tutarlı olmak yani düzenli aralıklarla yazmalısınız.

Blog yazmaya başlattıktan sonra, birçok yazar, web sitelerinin üst kısmında ve yanlarında sıkça gördüğünüz sponsorlu bağlantıları yayınlayan Google AdSense gibi reklam hizmetlerine kaydolur. Blog okuyucularınız bu reklamları ne kadar çok tıklarsa, reklam hizmeti aracılığıyla o kadar çok para kazanırsınız. Bloğunuzda sürekli olarak ilginç, iyi yazılmış yazılar çıkarsa, blogunuzda reklamlarla hayran kitlenize ulaşmak isteyen şirketler size ulaşabilir, bu da size daha fazla para kazandıracaktır.

3. Evinizi veya Yolculuğunuzu Kiralamak

Bugünlerde, hayal edebileceğiniz hemen hemen her şey için bir uygulama var. Ve bu şirketlerin çoğu kendi eşyalarını veya zamanını kullanarak para kazanmanın yollarını sunuyor.

BlaBlaCar vb uygulamalar ile yaptığınız yolculukları paylaşabilir. Yol masrafınızı azaltmakla beraber düzenli olarak yaparsanız güzel paralarda kazanabilirsiniz.

Sahibinden.com vb konut kiralama sitelerinden evinizde kullanmadığınız bir oda varsa bu odayı kiralamayı deneyebilirsiniz.

4. Freelance İşler Yapın

İnternet bağlantınız iyi olduğu sürece dilediğiniz yerden yazı yazabilirsiniz.

Freelance çalışma bazı yönlerden blog yazmaya benzer. Çoğu zaman kendi evinizden çalışıyorsunuz. Ancak birkaç önemli ayrım var. Serbest çalışma ile, yazınızı kendi bloğunuza koymanın aksine başka bir yayına satıyorsunuz. Başlamak için ücretsiz olarak yazmanız gerekebilir. Birçok küçük web sitesi ücretsiz yazma yardımı arıyor. Bazı klipler aldıktan sonra, bunları ücretli iş sunan birine gösterebilirsiniz.

Freelance olarak yazılım, grafik tasarım gibi yeteneklerinizi de pazarlayabilirsiniz. Freelance iş yaptıkça müşteri portföyünüz genişleyecek ve zamanla müşteri bulmakta zorlanmayacaksınız. O yüzden müşteri memnuniyetine odaklanmalısınız.

5. Sosyal Medya Yöneticisi Olun

Dikkat bir mesajın nasıl oluşturulacağını bilmek, sosyal medya yöneticisi olarak kariyerinizde size yardımcı olacaktır.

Instagram, Twitter, Facebook veya Snapchat. Bu sosyal medya platformları şirketlerin en büyük müşteri kaynağı. Büyük şirketlerden tutun mahalledeki dükkanlara kadar, kesinlikle her işletme sahibi sosyal medya temellerini kavramalı veya kendilerini akılda bırakmalıdır. Birçok büyük şirketin sosyal medya sorunlarını yönetmeye adanmış tüm departmanları vardır, ancak birçok orta ve küçük ölçekli işletmenin bunu kendileri yapmak için zamanı yoktur. Bunun yerine, sosyal medya dilinden anlayan insanların birçoğunu işe alıyorlar ve işte burada devreye giriyorsunuz.

6. Müşteri Hizmetleri Hizmeti Sağlayın

Birçok şirket, müşteri hizmetleri temsilcilerinin evden çalışmalarına izin verir.

Her şirket için müşteri hizmetleri gerçek ve zaman alıcı bir konudur. Birçok işletme, ürünlerini bir müşteri hizmetleri departmanı aracılığıyla desteklemektedir. Bu genellikle müşterilerin telefon çağrılarını yanı sıra e-posta veya çevrimiçi sohbet yoluyla yanıtlayan kişiler anlamına gelir. İkincisini kullanmak için, müşteri canlı bir kişiyle sohbet etmek isteyen bir bağlantıyı tıklatır ve müşteri hizmetleri temsilcisi isteği yanıtlar ve müşteriyle sohbet penceresinden konuşur. E-posta müşteri hizmetleri için, müşteri web sitesinde bir form doldurur veya doğrudan belirli bir adrese bir e-posta gönderir.

Bu hizmetler yalnızca güvenilir bir telefona, internet bağlantısına ve web tarayıcısına sahip olduğundan, işletmeler giderek artan şekilde ev tabanlı çalışanlar arıyorlar. Bu, çocuklar okuldayken veya yatmadan önce çalışmak isteyen biri için harika bir fırsat olabilir.

7. Ders Verin

Özel ders veren bir öğretmenin dünyanın her yerinden müşterileri olabilir.

Her geçen yıl, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin iyi notlar almaları ve yükseköğretime giden bir yola hazırlanmaları için artan bir baskı var gibi görünüyor. Bazı çocuklar için belirli konularda anlamadaki herhangi bir boşluğu kapatmak için bir öğretmenden yardım almak anlamına gelir.

Çoğu aile evde güvenilir yüksek hızlı internet bağlantılarına sahip olduğundan, internet tabanlı özel ders hizmetleri büyüyor. Kendi çevrimiçi ders hizmetinizi başlatabileceğiniz gibi, Udemy gibi popüler siteler üzerinden de derslerinizi paylaşabilirsiniz. Bu siteler, binlerce çocukla ve yetişkinlerle her hafta öğretmenlerle eşleşiyor.

İnternetten Para Kazanmak için 7 basit yolu sizler için listeledik ve açıkladık. Umarız faydalı olmuştur.

Share