Microsoft Edge Açılış Sayfası Nasıl Değiştirilir

Microsoft Edge Açılış Sayfası Nasıl Değiştirilir

Varsayılan olarak, Microsoft Edge’i ilk kurduğunuzda, içerik dolu özel bir “Yeni Sekme” sayfasıyla açılır. Bu şekilde kullanmak isteyenler olabilir. Ama kullanıcılar tarayıcıların açılış sayfasını değiştirmek istiyor. Neyse ki, tarayıcıyı bunun yerine özel bir ana sayfa ile açmak mümkün. Microsoft Edge açılış sayfasının nasıl değiştiğini görelim.

Google Chrome gibi, Microsoft Edge de “açılış sayfası” kavramını klasik tarayıcılardan biraz farklı ele alır. Edge’de bir giriş sayfası ayarladığınızda, yalnızca varsayılan olarak gizlenen araç çubuğundaki bir ana sayfa simgesine tıkladığınızda kullanılabilen bir sayfa görevi görür. Şu anda aynı ana sayfa ayarını yeni bir pencere veya sekme açtığınızda görünen varsayılan sayfa olarak kullanma seçeneği yoktur.

Biraz kafa karıştırıcı bir şekilde, Edge uygulamasını ilk açtığınızda görünen bir “başlangıç ​​sayfası” da ayarlayabilirsiniz, ancak bu, yukarıda bahsedilen ana sayfadan farklı bir ayardır. Son olarak, Edge ayrıca, yeni bir sekme açtığınızda görüntülenen, özelleştirebileceğiniz içeriği içeren, ancak tamamen devre dışı bırakamayacağınız veya yeni bir sekme açtığınızda görünmesi için özel bir sayfa atayamayacağınız bir “Yeni Sekme” sayfası da içerir.

Aşağıda, ana sayfayı ve başlangıç ​​sayfasını ayarlamayı ele alacağız.

Ana Sayfa Düğmesini Etkinleştirme ve Ana Sayfanızı Edge’de Ayarlama

Araç çubuğunuzdaki bir ana sayfa simgesini tıklayarak hızlı bir şekilde erişebileceğiniz bir web sayfası ayarlamak istiyorsanız, Edge bunu ayarlamayı kolaylaştırır.

Önce, Edge’i açın ve pencerenin sağ üst köşesindeki “üç nokta” düğmesine tıklayın. Görünen menüde “Ayarlar” ı seçin.

microsoft-edge-acilis-sayfasi-degistirme

Ayarlar ekranında, “Görünüm” bölümüne gidin.

microsoft-edge-acilis-sayfasi-nasil-degistirilir

“Araç çubuğunu özelleştir” bölümünde, “Giriş Düğmesini Göster” etiketli anahtarı bulun ve açmak için tıklayın. Hemen altında, boş metin alanının yanındaki “radyo” düğmesini tıklayın. Ana sayfanız olarak kullanmak istediğiniz web sitesinin adresini yazın ve ardından “Kaydet” i tıklayın.

edge-anasayfa-degistirme

Bundan sonra, Ayarlar’dan çıkın ve araç çubuğunuzda bir ana sayfa simgesi göreceksiniz.

edge-anasayfa-ayarlari

Microsoft Edge Açılış ​​Sayfası Nasıl Ayarlanır

Edge uygulamasını açtığınızda ilk olarak hangi sayfanın görüneceğini belirlemek istiyorsanız, Edge’in başlangıç ​​ayarlarını değiştirmeniz gerekir.

İlk önce Edge’i açın. Pencerenin sağ üst köşesindeki “üç nokta” düğmesini tıklayın ve “Ayarlar” ı seçin. Ayarlar’da, “Başlangıç Sırasında” bölümüne gidin.

microsoft-edge-baslangic-ayarlari

“Başlangıç” ayarlarında, “Belirli Bir Sayfayı veya Sayfaları Aç”ın yanındaki “radyo” düğmesini ve ardından “Yeni Bir Sayfa Ekle” düğmesini tıklayın.

edge-acilis-sayfasi

Açılan iletişim kutusunda, Edge’i açtığınızda görünmesini istediğiniz web sitesinin adresini yazın. Ardından “Ekle” yi tıklayın.

Bundan sonra, girdiğiniz sitenin Ayarlar’da listelendiğini göreceksiniz. İsterseniz, “Yeni Bir Sayfa Ekle” düğmesini kullanarak Edge uygulamasını her açtığınızda açılacak ek sayfalar da ekleyebilirsiniz.

microsoft-edge-ayarlari

İşiniz bittiğinde Ayarlar sekmesini kapatın. Edge’i bir sonraki açışınızda, ayarladığınız özel sayfa veya sayfalar görünecektir. İyi okumalar.

Share