Rampage KB-R19 MANLY RGB Aydınlatmalı Mekanik Gaming Klavye İncelemesi

Rampage KB-R19 MANLY RGB Aydınlatmalı Mekanik Gaming Klavye İncelemesi

RAMPAGE KB-R19 MANLY RGB AYDINLATMALI MEKANİK GAMING KLAVYE İNCELEMESİ

Oyunseverlerin yakından takip ettiği Rampage markasının mekanik klavyelerinden biri olan KB-R19 MANLY modelini inceleyeceğiz. Rampage KB-R19 MANLY Mekanik Klavye aynı zamanda RGB aydınlatmaya sahip. Gelin tüm detaylarını aşağıda inceleyelim.

 

GENEL BAKIŞ

Oyuncu Ekipmanları dünyasında birçok başarılı ürüne imza atan Rampage, kitlesi günden güne çoğalan oyuncuları da ihmal etmiyor. MANLY olarak adlandırılan klavye,  farklı animasyonlar sunan RGB LED aydınlatma ve benzeri özellikleri ile oyunseverleri cezbedebilecek şıklıkta tasarlanmış gözüküyor. Köşelerindeki keskin hat çizgileri ve sağlam metal kasa dayanıklı olarak dizayn edilmiştir. Mekanik tuşları sayesinde oyun oynarken eğlenceyi en üst seviyede yaşayabilirsiniz. Lazer baskılı tuşlar ve RGB aydınlatmanın birleşimi karanlık ortamlarda hem tuşların kolay görülmesini sağlıyor hem de görsel açıdan güzel bir görüntü sunuyor.

MEKANİK KLAVYE

Mekanik klavyeler özellikle oyun dünyasında oldukça sık rastlanan klavye türlerinin başında gelir oldu. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de tepkime sürelerinin çok kısa olmaları. Tüm mekanik klavyelerin ortak özelliği tepkime sürelerinin normal klavyelere oranla daha kısa olmasıdır. Tepki süresinden ayrı olarak mekanik klavyelerin bir diğer öne çıkan özelliği de tuşlara harcanan gücün az olması. Rampage KB-R19 MANLY modelinde de bu iki özellikte oyuncuları memnun edecek seviyede gözüküyor. Tuşa basmak için gerekli güç 55 gr seviyelerinde ve 1000 ms tepkime süresi var. Kendi rakiplerine göre bu sonuçlar oldukça üst seviyelerde. Rampage KB-R19 MANLY ‘da Outemu Blue Switch kullanılmış. Bu switchin tepkime süresi ve kolay basılabilir olmasının yanı sıra öne çıkan diğer özelliği ise dayanıklı olması. 60 milyon tuş ömrü sayesinde uzunca bir süre yeni bir klavye almanıza gerek kalmayacak gibi gözüküyor.

RGB AYDINLATMA

Rampage KB-R19 MANLY güçlü teknik özelliklerin yanında görsel tasarıma da önem veren kullanıcıların da seveceği bir model. Farklı RGB aydınlatma animasyonları sayesinde kendinize uygun olan bir modu seçip kendi tarzınıza uygun bir klavye ile oyun oynama imkanına sahip oluyorsunuz. RGB LED aydınlatmanın 16.8 milyon renk seçeneğine sahip olduğunu da bildirelim.

 

DAYANIKLILIK

Rampage KB-R19 MANLY oldukça dayanıklı ve ağır duruşu sayesinde tüm dikkatleri üzerine topluyor. Klavyeyi kaldırmaya çalıştığınızda klavyenin ağır olduğunu göreceksiniz. Bunun sebebi ise klavyenin metal kasaya sahip olması. Klavyenin ağır olması siz oyun oynarken klavyenin masanın üzerinde kolay şekilde hareket etmesini engelliyor. Bu ufak ama önemli detayda sizlere bir çok oyunda kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca 60 milyon tuş ömrüne sahip olduğunu da söylemiştik. Bu sayede hem tuş ömrü hem de genel fiziki dayanıklılığı konusunda gönül rahatlığıyla güvenerek satın alıp kullanabilirsiniz.

 

FONSİYON TUŞLARI

Rampage KB-R19 MANLY üzerinde fonksiyon tuşları bulunmaktadır. Bu fonksiyon tuşlarını Fn + F1 – F12 tuş kombinasyonlarını yaparak kullanabiliyorsunuz. Fonskiyon tuşlarında multimedya işlemlerinizi ve klavyenin led aydınlatmasına dair ayarları yapabilirsiniz.

Son olarak ürünün ortalama satış fiyatı 300 TL civarında. Mekanik klavye alacak kullanıcıların göz gezdirmesi gereken bir ürün. Çünkü sunduğu özelliklere bakılacak olursa bu fiyat oldukça ucuz gözüküyor.

 

Share