SJCAM SJ9 Strike Aksiyon Kamera İncelemesi

SJCAM SJ9 Strike Aksiyon Kamera İncelemesi

Aksiyon kamera almak istiyorsunuz ancak çok fazla para vermek istemiyorsunuz. Aynı zamanda kaliteden de ödün vermek istemiyorsunuz. İşte size kaliteli çekimler yapabileceğiniz aynı zamanda ucuz bir aksiyon kamerası SJCAM SJ9 Strike . Gelin aşağıda inceleyelim.

SU GEÇİRMEZ GÖVDE

SJCAM markası daha eski modellerinde aksiyon kameralarını suda kullanmak için ekstra koruyucu kılıf gönderiyordu. Ancak SJ9 serisinde herhangi bir ekstra kılıf göndermiyor. Nedeni ise SJ9 serisinin tüm modeller kendiliğinden su geçirmez bir gövdeye sahip. Bu su geçirmez gövdeyi 10 metreye kadar olan derinliklerde kullanabilirsiniz. Ancak bu 10 metre bana yetmez ben daha derinlere dalmak istiyorum diyen aksiyon severler üzülmesin. Satın alacağınız ekstra bir su geçirmez kılıf ile aksiyon kamerasını 30 metreye kadar su geçirmez hale getirebilirsiniz.

sjcam-sj9

SJCAM SJ9 Strike çift ekranla karşınıza çıkıyor. Ön taraftaki ekranda video kaydı yaparken yapılan kayıt hakkında bilgiler yer alıyor. Ne kadar süre kayıt yaptığınız, batarya durumu, çekilen video kaydının özellikleri ön taraftaki ekranda da yer alıyor. Bu sayede kendinizi çekerken şarj bitmesi gibi istenmeyen durumların önüne geçmiş oluyorsunuz. Arka kısımdaki dokunmatik ekranın boyutu ise 2.33 inç. Bu da aksiyon kameraları için oldukça geniş bir ekran.

SJCAM SJ9 STRIKE KABLOSUZ ŞARJ

SJCAM SJ9 Strike kablosuz şarj özelliğine sahip. Kablosuz şarj cihazı kutu içerisinden çıkmıyor fakat dışarıdan alacağınız herhangi bir kablosuz şarj cihazı ile aksiyon kamerasını şarj edebilirsiniz. 1300 mAh kapasiteli bataryasıyla da uzun süre pil ömrüne sahiptir.

sjcam-sj9-kablosuz-sarj

SUPERSMOOTH VİDEO STABİLİZASYONU

Video çekenler için en büyük sıkıntılardan birisi video çekerken oluşan titreşimler. Özellikle aksiyon kameralarını da genellikle hareketli şekilde kullandığımızı göz önüne alırsak kullandığınız aksiyon kamerasının iyi bir stabilizasyona sahip olması gerekiyor. SJ9 Strike bu titreşim sorununu çözmek için çok yeni bir teknoloji olan SuperSmooth teknolojisini kullanıyor. SuperSmooth teknolojisi günümüzde sıkça rastladığımız elektronik görüntü sabitleyici teknolojisinden 2 kat daha iyi sonuçlar veriyor.

SJCAM SJ9 STRIKE CANLI YAYIN

SJCAM SJ9 Strike ile sosyal medyada canlı yayın yapabilirsiniz. Telefonunuza indireceğiniz SJCAM ZONE uygulamasıyla sosyal medya hesaplarınızın bağlantısını yaptıktan sonra. Kamera üzerinden canlı yayın menüsüne girip kameranızı canlı yayın yapmak için kullanabilirsiniz.

4K/60FPS VİDEO KAYIT SEÇENEĞİ

Günümüzde halen kullanılan 1080p full hd video seçeneği bile yeterli olurken SJ9 Strike 4K video kayıt seçeneği ile önümüzdeki yıllarda da kullanılabilir bir kamera. SJCAM Sj9 Strike 4K maksimum 60 FPS, 1080p maksimum 120FPS, 720p maksimum 240FPS video çözünürlüğünü destekliyor. Bu FPS değerleri ile slow-motion yani yavaşlatılmış çekimler yapabilirsiniz.

Share