Telefonunuzdan Bitkilerin Adını Öğrenin

Telefonunuzdan Bitkilerin Adını Öğrenin

Bu yazımızda, telefonunuzla bitkileri tarayarak tanımlamak için ücretsiz bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bilim kurgu filmlerinde olduğu gibi sadece bir cihazla tarayarak bir bitkilerin adını öğrenin veya çiçekleri tanımlayın. Fikir kulağa geldiği kadar basit. Eskiden de çiçekleri telefonunuzla istediğiniz zaman tarayabilirdiniz, resimlerini çekebilirdiniz, ancak eşleşmeleri arayabileceği bir veritabanına sahip olmadığınız için fotoğraflarını çekmek işinize yaramıyordu.

Çiçek İsimleri Öğrenme

PlantNet Nedir?

PlantNet, bir bitki veritabanı oluşturmak için çalışan bir araştırma ve eğitim girişimidir. Bu girişim, Android ve iOS için size bir bitkinin adını ve diğer yararlı bilgileri bulabileceğiniz bir uygulamaya sahip. Bu uygulamayı kullanarak bitkilerin adını öğrenin. Uygulama tarafından bulunan sonuçları onaylayabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. Bu tamamen isteğe bağlıdır, ayrıca onay bölümünü atlayarak bitkileri tanımlamak için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Telefonunuzla Tarama Yaparak Bitkilerin Adını Öğrenin

Telefonunuzla tarayarak bitkileri tanımlamak için Android ya da IOS telefonunuza PlantNet Plant Identification uygulamasını yükleyebilir veya web sürümünü kullanabilirsiniz. Bu uygulama, kullanıcıların topluluk ile birlikte kimliklerini paylaşabileceği bir sosyal medya platformu aynı zamanda. Her paylaşım, uygulamadaki özet akışlarında görünen bir gönderidir. Paylaşılan gönderinin ayrıntılarını görmek için bir gönderiye dokunmanız gerekiyor.

Çiçek İsmi Öğrenme

PlantNet Nasıl Çalışır?

Bir bitkiyi tanımlamanız gerektiğinde, uygulamayı açın ve ekranın alt kısmından kamera simgesini tıklayın. Bu size ekranda biri kamera, diğeri galeri için olmak üzere iki seçenek sunar. Kaydedilmiş bir fotoğrafı taramak isterseniz, galeri simgesini tıklatarak tanımlamak istediğiniz fotoğrafı seçin.

Ve bir bitki taramak istiyorsanız, kamera seçeneğine tıklayın. Bu, kamerayı açar ve bitkinin net ve iyi aydınlatılmış bir fotoğrafını çeker. Daha sonra, uygulamanın sonuçlarını sıralamak için fotoğrafınızdaki olan bitkinin yapraklarını seçmenizi isteyecektir.

Bir bitkiyi taradığınızda, biraz bekledikten sonra veritabanından benzer bitkiler bulur. Benzer özelliklere ve fotoğraflara sahip bitkileri listeler. Ardından, sonucunuzdan eşleşmenizi onaylayabilir ve bitki hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Sonucu onaylamak için uygulamada bir hesap oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

Son olarak toparlayacak olursak PlantNet – Bitki Tanımlama telefonları ile bitkileri tanımlamak için güzel bir uygulama. Uygulamanın arkasındaki girişim herkes için ve herkes için yararlı olabilecek bir platform oluşturmaktır. Yeni bitkiler keşfetmek istiyorsanız, o zaman resimle bitki türlerinin bir katalogunu bulabileceğiniz PlantNet web sitesini takip edebilirsiniz.

Share