Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik İncelemesi

Xiaomi Mi Band 4 Akıllı Bileklik İncelemesi

Bileğinize taktığınız saatlerinde artık teknolojiye ayak uydurması lazım. Bu teknolojiyi yakalamak için akıllı saat ya da akıllı bileklik kullanmanız lazım. Xiaomi Mi Band 4 akıllı bileklik ile bu teknolojiyi ucuz ve oldukça profesyonel şekilde yakalayabilirsiniz.

Tasarım

Mi Band 3‘e göre daha geniş bir ekran tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Eski modeline göre %39 daha büyük bir ekrana bu ekranın ölçüsü 0.95 inç. Kordon kısmında ise çok büyük bir değişiklik yok. Aynı plastik kordon ile devam ediyorlar.

mi band 4 tasarım

Ekran

Bahsettiğimiz 0,95 inçlik bu ekran 240×120 piksel çözünürlüğe sahip. Aynı zamanda eski modeliyle kıyasladığımızda renkli bir ekrana sahip. Bu ekran AMOLED dokunmatik bir ekran olduğu için daha fazla parlaklık sağlıyor. Gece modu seçeneğiyle ekran ışığını otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda saat ayarı yaparak. İstediğiniz saatlerde otomatik olarak ekran ışığını kısıp arttırabilirsiniz.

mi band 4 ekran

Mi Band 4 Nasıl Kullanılır?

Akıllı bilekliği kullanmak için öncelikle telefonunuzda Mi Fit uygulamasının kurulmuş olması gerekmektedir. Mi Fit uygulamasını kurduktan sonra yapmanız gereken şey cihaz ile telefonun bağlantısını yapmanız gerekmektedir.

mi fit

Mi fit uygulamasına giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst kısmında “+” düğmesine basın. Daha sonra bileklik seçeneğini seçip devam edin. Bu aşamada bluetooth bağlantınızın açık olması gerekmektedir. Eğer telefonunuzun bluetooth bağlantısı kapalı ise Mi Fit bluetooth bağlantısını açmak isteyecektir. Bluetooth bağlantımızı açıp devam ettikten sonra Mi Fit uygulaması yakındaki cihazları tarayacaktır. Bu aşamada telefonunuz ile akıllı bilekliğinizi yakın tutmanız gerekmektedir. Tarama sonuçlandığında bulunan cihazlardan akıllı bilekliğinizi seçip telefonunuz ve akıllı bilekliğinizi eşleştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Telefeonunuz ve Akıllı Bilekliğinizi eşleştirdikten sonra telefonunuza gelen arama bildirimlerini görebilir ve aramaları red edebilirsiniz. Aramaları cevaplayamıyorsunuz. Bunun nedeni ise Mi Band 4‘ün üzerinde bir mikrofon,hoparlör olmaması olabilir. Zaten cevaplasanız da konuşamayacağınız için aramaları kabul etme gibi bir özellik konulmamış olabilir. Whatsapp, Gmail, facebook, twitter gibi sıklıkla kullandığınız uygulamalarınızdan gelen bildirimleri de görebilirsiniz. Mi Fit uygulamasının ayarlar kısmından telefonunuzda yüklü olan uygulamaların akıllı bilekliğinize bildirim gönderme ayarını yapabilirsiniz. Bu sayede sadece seçtiğiniz uygulamalardan gelen bildirimleri görebilirsiniz.

mi band 4 uygulamalar

Xiaomi Mi Band 4 Özellikleri

Mi Band 4 ile telefonunuzda kurulu uygulamalardan gelen bildirimleri görebilirsiniz. Gelen Arama ve SMS’leri anında görüntüleyebilirsiniz. Spotify ve benzeri müzik uygulamalarında çalan müziklerinizin kontrolünüz sağlayabilirsiniz. Mi Band 4‘ün en önemli özelliklerinden birisi de spor yaparken size yardımcı olması. İçinde bulunan antrenman modları sayesinde spor aktivitelerinizde de size destek oluyor. Xiaomi akıllı bileklik ile sağlığınızı da kontrol etmek mümkün. Anlık olarak kalp atış hızınızı, nabzınızı ölçebilir. Çıkan sonuca göre tedbirlerinizi alabilirsiniz.

Merak edilenler

Mi Band 4 Global versiyon nasıl anlaşılır
Eğer aldığınız akıllı bileklik sadece Çince ve İngilizce dilini destekliyorsa ürününüz global versiyon değildir. Eğer elinizde Çin versiyonu bileklik varsa, ingilizce kullanmak için telefonunuzun dilini ingilizceye çevirmeniz gerekmektedir.

Mi Band 4 Fiyatı
Yazının yazılma tarihi itibariyle 180-200 TL fiyat aralığında bulabilirsiniz. Teknosa, Vatan Bilgisayar, Hepsiburada, Media Markt, N11, Gittigidiyor gibi satış mağazalarından alabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 4 Samsung ile uyumlu mu ?
Akıllı bileklik tüm akıllı telefonlar ile uyumludur. Xiaomi, Samsung, iPhone, Huawei, vs. tüm telefonlar ile uyumludur.

Share