Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box İncelemesi

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box İncelemesi

Televizyonunuza bağlayacağınız Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box ile eski televizyonunuzu akıllı televizyon haline getirebilirsiniz. Gelin bu sihirli kutuyu inceleyelim.

Zamanında çok yüksek paralar vererek aldığınız televizyonlarınızın artık ihtiyaçlarınızı karşılamadığını düşünüyor olabilirsiniz. Özellikle son yıllarda piyasaya sürülen akıllı televizyonlar yüzünden nispeten daha eski televizyonlarınızı değiştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Peki size yeni televizyon almadan önce eski televizyonunuzu bir süre daha kullanabileceğinizi söylesek. Hem de teknolojiden hiç geri kalmadan.

Sihirli kutu dedik çünkü televizyonlara yaptığı etki gerçekten muhteşem. Eski televizyonunuzu getirdiği hali görünce siz de bize hak vereceksiniz. Adından da anlaşılacağı üzere Android TV Box televizyonunuzu android işletim sistemi yüklü hale getiriyor. Bu sayede android telefon ya da tablette ne yapıyorsanız aynısını televizyonunuzda da yapabilme imkânına sahip oluyorsunuz.

Medya oynatıcı özelliği de bulunan android TV box’a USB bellek ya da harici disk takarak depolama aygıtlarınızdaki resim, müzik, video gibi medyaları da kolaylıkla oynatabilirsiniz. Ayrıca 4K HDR teknolojisi ve 60 FPS oynatma hızını desteklemektedir.

Xiaomi Mi Box Sesli Komut

Kumanda üzerinde bulunan google asistan tuşuna basarak sesli şekilde arama yapabilir. Uygulamalarınızı kullanabilirsiniz. Google asistan ile uyumlu diğer cihazlarınızı da kontrol edebilirsiniz. Sesli komutlar ile video oynatma, müzik dinleme, hava durumu sorgulama gibi basit komutlar sayesinde kolaylıkla uygulamaları kullanabilirsiniz.

xiaomi-mi-box-sesli-komut

Xiaomi Mi Box Nedir ? Ne İşe Yarar ? Kimler Satın Almalı?

Özellikle NetflixYoutubePuhu TVBlu TV gibi platformları kullananlar için ve IP TVKODI gibi uygulamalar ile internet üzerinden televizyon yayınlarına ulaşmak isteyenler tarafından satın alınabilir.

Xiaomi Mi Box Uygulamaları

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box android işletim sisteminin televizyonlar için hazırlanmış sürümü ile geliyor. İçinde Google Play Store uygulaması mevcut ancak işletim sistemi televizyonlar için uyumlu olduğu için telefon ya da tabletinizdeki kadar geniş bir uygulama dizini bulunmuyor ancak kurmak istediğiniz uygulamanın APK formatını bularak kurabilirsiniz. Yani neredeyse kuramayacağınız uygulama yok diyebiliriz. Ayrıca en sık kullanılan NetflixYoutubeSpotify uygulamaları içinde kurulu olarak geliyor.

xiaomi-mi-box-uygulama-kurulumu

Xiaomi Mi Box Ekran Yansıtma

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box dâhili chromecast özelliğine sahip bir akıllı cihaz. Bu da kolaylıkla telefonunuzdan televizyonunuza görüntü aktarabilmeye imkân tanıyor. Aynı kablosuz internet ağına bağlı olan telefonunuzun ayarlar menüsünden ekran paylaşımı bölümüne gelip taradığınız zaman karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Google Home uygulaması ile de telefonunuzu bağlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi Box Nasıl Kurulur?

Televizyonunuza HDMI bağlantısı ile bağlıyorsunuz. Eğer televizyonunuz HDMI bağlantı noktasına sahip değilse üzülmeyin. HDMI çıkışını SCART çıkışına çeviren dönüştürücüler sayesinde yine kullanabilirsiniz. Bu çevirilere sahip olmak için HDMI to SCART yazarak arama motorunda bir arama yapabilirsiniz. Eğer televizyonunuz SCART girişine de sahip değilse televizyonunuzun sahip olduğu girişi HDMI girişine dönüştüren bir çevirici rahatlıkla bulabilirsiniz.

xiaomi-mi-box-inceleme

Teknik Özellikleri

Güç tüketimi: 2W
İşlemci: Cortex A53
RAM Yuvası Miktarı: 2GB DDR3
Dil: Çoklu dil
Bağlantı Noktaları: USB – HDMI – Bluetooth – Wi-Fi
Ekran Paylaşımı: Var
Android Sürümü: 8.1

Kutu İçeriği

Mi Tv Box cihazı
Kontrol kumandası
HDMI Kablosu
Güç adaptörü
TV Box‘ın içinden kumanda pili çıkmıyor.

Share