ZALMAN Z3 PLUS

ZALMAN Z3 PLUS

Özellikle oyun severlerin yakından tanıdığı marka olan Zalman’ın Z3 Plus modelini inceliyoruz.

SOĞUTMA

Oyun kasalarında kullanıcının beklediği belki de en önemli özellik soğutma sistemidir. Z3 Plus’ta havalandırma konusunda oldukça başarılı gözüküyor.

ZALMAN Z3 PLUS ön ve üst panellerinde örgülü havalandırma yapısıyla sisteminizi ısınmaya karşı korur. Özellikle HDD’yi ve sistemi soğuk tutarak hava akışını maksimum seviyeye çıkarıyor.

ÇOKLU FAN SİSTEMİ

5 adet fan ile sistem performansını optimize eder.

PSU SOĞUTMASI

PSU’yu etkili bir şekilde soğutmak için kasanın alt tarafına PSU kurulumunu destekler. Aynı zamanda PSU alt tarafta olacağından kasanın ağırlık merkezi de alt tarafta olacaktır. Dolayısıyla kasaların basit çarpmalarla devrilme gibi sorunları ortadan kaldırmış oluyor.

SOĞUTMA KONTROLÜ

ZALMAN Z3 PLUS oldukça zengin bir üst panele sahip. Bu panelde USB bağlantı noktaları, ses yuvaları, açma kapama, yeniden başlatma ve fan kontrol tuşu var.

TOZ FİLTRESİ

Kasanın alt kısmında bulunan toz filtresi kasaya toz girmesini engelliyor.

TASARIM

Oldukça şık bir görünüşe sahip olan ZALMAN Z3 PLUS yan tarafında şeffaf akrilik bir pencereye sahip. Bu pencere sayesinde kasa içerisindeki parçaları görebilirsiniz. İsteğe göre LED ışıklı parçaları anakartınıza taktığınızda bu pencere sayesinde daha da şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bağlantı noktalarının da uygun yerlere koyulması tasarım açısından ürüne güç katıyor.

Kasanın altında titreşim önleyici kauçuk ayaklar vardır. Bu ayaklar sayesinde kasanın titreşimi izole oluyor ve titreşime bağlı çıkan seslerde bu şekilde engellenmiş oluyor.

KOLAY HDD MONTAJI

Özellikle eski model bilgisayar kasalarına harddisk takmak zor olabiliyor. ZALMAN Z3 PLUS’a herhangi bir ilave araç olmadan HDD kurabilir ve kaldırabilirsiniz.

Ayrıca 2.5” HDD veya SSD’ler için özel montaj yeri mevcut.

EKRAN KARTI YER PROBLEMİ KALMADI

Oyun oynayanlar bilir. Büyük heveslerle aldığınız ekran kartları kasanıza sığmaz ve ekran kartınıza uyan yeni bir kasa almanız gerekebilir. ZALMAN Z3 Plus’ın böyle bir sorunu yok çünkü bükülebilir FAN sistemi var. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi FAN’ı istediğiniz şekilde çevirebilirsiniz. Hem kasanızın yerleşimini istediğiniz gibi yapabilir hem de kasanızın soğumasına ekstra destek olabilirsiniz.

İKİ RENK SEÇENEĞİ

Son dönemlerde beyaz oyun kasaları daha çok piyasaya girmeye başladı. ZALMAN Z3 Plus’ta çok şık siyah ve beyaz renge sahip.

KASA ÜZERİ TELEFON YUVASI

Bilgisayar kullanırken telefondan uzak kalmak istemeyen kullanıcıları da düşünen ZALMAN Z3 Plus üst panelinde telefon yuvası yapmış. Aynı zamanda telefonunuzu bilgisayardan şarj ederken de bu telefon yuvası çok işe yarıyor.

Share